Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci komisariatu wodnego spotkali się z przedszkolakami, by przekazać im najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku

Data publikacji 07.06.2024

Policyjni wodniacy z Wrocławia nie tylko patrolują zbiorniki wodne, ale również spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem odwiedzili przedszkole nr 147 we Wrocławiu, gdzie porozmawiali z maluchami jak bezpiecznie spędzić czas wolny oraz jak właściwie poruszać się w drodze do szkoły.

Funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień podejmują różnego rodzaju interwencje na wodzie i terenach przywodnych. Jednak w zakresie swoich kompetencji realizują również przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej.

Zbliżające się wakacje to dobry moment, aby prowadzić edukacyjne spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą, a także bezpieczeństwa dzieci i młodzież na co dzień, w tym podczas zabaw na podwórku, wyjazdów oraz odpowiedniego zachowania się podczas surfowania w sieci.

Kilka dni temu spotkanie takie odbyło się ww Wrocławiu. Tam policyjni wodniacy rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie. Był również pokaz umiejętności psa służbowego Oziego oraz możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu, który jest bardzo interesujący dla przedszkolaków. Takie zajęcia z pewnością zapadają w pamięć najmłodszych, co zwiększa szansę na zapamiętanie przekazywanych treści.

Dla dorosłych również mamy kilka rad, by wypoczynek nad wodą był bezpieczny:

  • Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.
  • Nie należy skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.
  • Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.
  • Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
  • Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.
  • Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.
  • Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: Komisariat Wodny KWP we Wrocławiu

  • dzieci siedzące na macie
  • policjant oparty o biurko przemawiający do dzieci siedzących na ziemi
  • pies policyjny a za nim dzieci w pozycji na żółwia
Powrót na górę strony