Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontynuują działania profilaktyczne „Bezpieczne Wakacje 2020”

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w ramach corocznej letniej akcji profilaktycznej spotykają się z dziećmi spędzającymi wakacje na zorganizowanych półkoloniach. Takie spotkania dają możliwość porozmawiania o sprawach bardzo ważnych, między innymi o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw, w domu, na wsi, nad wodą czy też w górach. Propagują wśród najmłodszych odpowiednie zachowania także w ruchu drogowym.

Spotkania odbywają się od kilku tygodni. Policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedzili już przedszkolaków z Wojcieszowa oraz dzieci i młodzież spędzające letnie wakacje na półkoloniach zorganizowanych w Wojcieszowie i Złotoryi. Omawiali zagrożenia jakie mogą spotkać młodych ludzi w czasie letniego wypoczynku, jak się przed nimi chronić oraz gdzie szukać pomocy.

Funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego, powtarzali zasady korzystania z kąpielisk oraz właściwe zachowania w sytuacji nawiązania kontaktu przez osobę nieznajomą.

Rozmowy z młodzieżą są uzupełniane o tematykę szkodliwego i uzależniającego działania narkotyków, dopalaczy i innych niebezpiecznych substancji.

W ciągu najbliższych tygodni, policjanci będą odwiedzać kolejne miejsca letniego wypoczynku na terenie powiatu złotoryjskiego. Jednak nie wszystkie dzieci będą uczestniczyły w koloniach, część z nich spędzi ten czas w domu.

Dlatego apelujemy do rodziców, by nie pozostawiali ich bez opieki, szczególnie tych najmłodszych, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Rozmawiajmy z nimi o niebezpiecznych sytuacjach oraz bezpiecznym i świadomym korzystaniu z Internetu.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st.sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Powrót na górę strony
Polska Policja