Bieżące informacje

Areszt dla mężczyzn podejrzanych o czynną napaść na policjantów

Data publikacji 15.09.2020

Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu świdnickiego, którzy podejrzani są min. o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy - w sobotę 12 września 2020 roku około godziny 18 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 25 lat, mieszkańców powiatu świdnickiego.

Zgromadzony materiał dowodowy ukazał, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci. Pomimo tego jeden z mężczyzn, 47-latek został zatrzymany na miejscu. Młodszy z podejrzanych oddalił się, ale wkrótce również został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze świdnickiej komendy. Obaj - jak się okazało nietrzeźwi mężczyźni, trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów min. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia. 47-latek usłyszał również zarzut zmuszenia policjantów do odstąpienia od prawnej czynności służbowej podczas wykonywanych obowiązków służbowych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Świdnicy i wydał decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Przypomnijmy, że przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KPP w Świdnicy

sierż.szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja