Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia

Data publikacji 22.02.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia. Sprawca w jednej z drogerii ukradł perfumy o wartości 600 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, napastnik odepchnął pracownika ochrony, po czym uciekł przez wybitą szybę w drzwiach. Za popełnione przestępstwa 26-latek odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku w jednej z jeleniogórskich drogerii. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników, a następnie ukradł perfumy, które ukrył w plecaku. Ich wartość oszacowano na 600 zł. Kradzież zauważyła ekspedientka, która o interwencję poprosiła pracownika ochrony oraz zamknęła drzwi. Pomiędzy pracownikiem ochrony oraz 26-latkiem doszło do szarpaniny, w wyniku której napastnik odepchnął go i uciekł przez wybitą szybę w drzwiach. Straty z tytułu uszkodzenie mienia zostały oszacowane na ponad 800 zł.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny. Został on ustalony po analizie nagrań z kamer monitoringu. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom.. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja