Zatrzymani za oszustwa - Bieżące informacje - Policja Dolnośląska

Bieżące informacje

Zatrzymani za oszustwa

Data publikacji 22.02.2021

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Wydziału do walki z Cyberprzestępczością przy współpracy z policjantami z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali trzy osoby podejrzane o liczne oszustwa. Mężczyznom przedstawiono 135 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mieli wyłudzać drogie telefony komórkowe od różnych operatorów, a także pożyczki gotówkowe z instytucji finansowych, tzw. „chwilówki”. Do sprawy tej dołączyli policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Funkcjonariusze wspólnie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 62 lat, którzy podejrzani są o popełnienie łącznie135 przestępstw. Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu podejrzanym przedstawiono13 zarzutów dotyczących oszustw na kwotę ponad 35 tysięcy złotych oraz 122 usiłowania wyłudzeń na kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali cześć utraconych w wyniku przestępstwa telefonów komórkowych.

Sąd zastosował wobec jednego ze sprawców – 43-latka - tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa wszystkim podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KWP we Wrocławiu
Wydział do walki z Cyberprzestępczością

Powrót na górę strony
Polska Policja