Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł klimatyzator, ale nie nacieszył się nim zbyt długo. Zatrzymali go policjanci w drodze do domu

Data publikacji 27.04.2022

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży klimatyzatora ze sklepu znajdującego się w galerii handlowej. Kryminalni jadący na miejsce zdarzenia na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę trzymającego w rękach duże pudło. Czujność i intuicja ich nie zawiodła. 40-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej jednostki zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży mienia. 40- latek wszedł do sklepu, a następnie niezauważony przez obsługę, wyniósł z marketu klimatyzator wartości około 200 złotych. Mieszkaniec powiatu lubańskiego nie do końca zrealizował swój niecny plan, gdyż został zatrzymany przez jadących na miejsce zdarzenia policjantów. Duże było jego zdziwienie, gdy funkcjonariusze "poprosili go" o pokazanie dowodu zakupu klimatyzatora.

Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz przejrzeniu zapisów monitoringu, okazało się, że podejrzany kilka godzin wcześniej dokonał podobnego przestępstwa na terenie sklepu. Za pierwszym razem ukradł klimatyzator wartości 899 złotych. Powrócił myśląc, że wzbogaci się o kolejny łup.

Policjanci pracujący przy sprawie przedstawili podejrzanemu łącznie 4 zarzuty kradzieży mienia. Jednak to nie koniec, wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej takiego typu przestępstw.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony