Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Zgorzelca podczas nocnej służby wypatrzyli złodziei wynoszących z mieszkania łup

Data publikacji 17.08.2022

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem dwóch mężczyzn. Młodszy został zatrzymany jeszcze w mieszkaniu, a starszy był już na zewnątrz razem z trzema torbami wypełnionymi łupem. Mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Skradzione przedmioty o wartości 10 000 zł zostały zwrócone właścicielowi.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy podczas nocnego patrolu jednego z osiedli na terenie miasta zauważyli na tyłach bloku podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Ich doświadczenie zawodowe „podpowiadało”, że może on być zamieszany w nielegalny proceder. Intuicja policjantów i tym razem nie zawiodła. Okazało się bowiem, że 31-latek stał przy otwartym oknie, a przy sobie miał trzy torby w których znajdowała się wkrętarka, sprzęt elektroniczny i karta płatnicza na dane innej osoby. Z oceny funkcjonariuszy sytuacja wyglądała tak, jakby mężczyzna odbierał od kogoś z wnętrza mieszkania różne przedmioty. Aby nie pozostawiać przypuszczalnego złodzieja bez nadzoru policjanci wezwali do pomocy kolejny patrol.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. W wyniku dalszych czynności weszli do środka mieszkania, gdzie zatrzymali ukrywającego się 28-latka.

Obaj mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie o wartości 10 000 zł zostało zwrócone właścicielowi.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony