Bieżące informacje

Prosił seniorkę o jedzenie, a przy okazji ukradł z jej mieszkania portfel z dokumentami

Data publikacji 24.11.2022

O tym, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przekonała się wołowska seniorka, która zapomniała zamknąć drzwi do mieszkania. Kobieta padła ofiarą przestępstwa ze strony mężczyzny szukającego łatwego zarobku. Został on zatrzymany a za swoje czyny odpowie przed sądem.

W dniu 22 listopada br. wołowscy policjanci zostali powiadomieni przez wnuka 87-letniej mieszkanki powiatu wołowskiego, że jego babcia padła ofiarą kradzieży.

Jak ustalono w rozmowie z seniorką, mężczyzna wszedł do niezamkniętego mieszkania należącego do kobiety pytając o możliwość otrzymania jedzenia. Kobieta przekazała mu, że nie posiada pożywienia, które mogłaby mu ofiarować, wobec czego mężczyzna wyszedł. Po opuszczeniu przez niego mieszkania 87-latka zauważyła brak portfela z dokumentami jej oraz jej męża, który wcześniej leżał na komodzie przy drzwiach.

Sprawne działania wołowskich kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie sprawcy kradzieży już następnego dnia. Ujawniono przy nim również utracone dokumenty i portfel. Jak się okazało przestępcza przeszłość zatrzymanego była bardzo bogata, a wyróżniały się w niej liczne kradzieże i włamania.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży dokumentów, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

aasp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Wołowie
sierż. szt. Tomasz Nowak
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony