Ważne informacje

Nowe numery telefonów do jednostek Policji

Data publikacji 29.06.2020

W związku z pracami prowadzonymi przez Komendę Główną Policji, polegającymi na modernizacji systemu resortowej łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów do jednostek Policji. Aby dodzwonić się do jednostek Policji województwa dolnośląskiego, zamiast dotychczas używanych dwucyfrowych stref numeracyjnych (na Dolnym Śląsku funkcjonują: strefa wrocławska - 71, strefa wałbrzyska – 74, strefa jeleniogórska 75, strefa legnicka – 76, strefa leszczyńska – 65 (powiat górowski), strefa kaliska - 62 (gmina Syców)), należy wybrać prefiks sieci W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks sieci telekomunikacyjnej MSWiA - 47, doszło do zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych

W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks sieci telekomunikacyjnej MSWiA - 47, doszło do zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym Policji.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych. Zmianie uległy numery telefoniczne do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Numer telefonu zaczynający się od wyróżnika 47, w zależności od operatorów poprzedzony jeszcze prefiksem międzynarodowym, dla Polski mającym postać +48, będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych.

Z uwagi na skalę wdrożenia oraz konieczność sukcesywnego wygaszania obowiązujących umów z operatorami sieci publicznych, jak również znaczenie dla funkcjonowania dla jednostek Policji planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne.

Nowe numery telefonów do jednostek Policji na Dolnym Śląsku - po kilknięciu na zdjęcie będzie możliwośc pobrania dokumentu z tymi numerami w formacie PDF

Pliki do pobrania

  • 195.29 KB
    Lista kierunkowych numerów telefonów dla komend miejskich i powiatowych z woj. dolnośląskiego
Powrót na górę strony
Polska Policja