Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ukradli kluczyki, a później samochód

Data publikacji 31.10.2023

Jaworscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do samochodu. Złodzieje najpierw zabrali kluczyki z domu swojego kolegi, a chwilę później ukradli auto należące do jego matki. Jednak to nie jedyne przestępstwa, za które będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

W połowie września bieżącego roku 44-letnia mieszkanka Jawora zawiadomiła dyżurnego o kradzieży osobowego Peugeota. Samochód, którego wartość wyceniono na kwotę 1500 złotych, znajdował się na jednym z parkingów przy budynku wielorodzinnym usytuowanym w centrum miasta.

Sprawą zajęli się jaworscy kryminalni, którzy szybko trafili na ślad złodziei. Okazali się nimi dwaj koledzy syna zgłaszającej - 33-latek i jego 25-letni wspólnik.

Jak ustalili śledczy, wszystko zaczęło się od kradzieży kluczyka do samochodu. Złodzieje dokładnie zaplanowali to przestępstwo. Obaj wykorzystali odpowiedni moment i będąc w domu swojego kolegi, z wiszącej na ścianie skrzynki, zabrali kluczyk od pojazdu, a następnie uruchomili silnik i odjechali z miejsca zdarzenia. Aby zmylić policjantów, ukradli tablice rejestracyjną z innego pojazdu i zamontowali ją do skradzionego Peugeota. Następnego dnia mężczyźni sprzedali samochód na jednym ze skupów złomu działających w powiecie jaworskim.

W trakcie prowadzonego dochodzenia okazało się, że 33-letni jaworzanin, który kierował skradzionym autem miał wcześniej zatrzymane prawo jazdo za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie dość, że ukradł Peugeota, to zignorował fakt orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

25-latek odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Podczas zatrzymania mężczyzny w jego miejscu zamieszkania kryminalni znaleźli kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i teraz będą musieli tłumaczyć się w sądzie. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony