Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł alkohol wart kilka złotych, a odpowie za przestępstwo

Data publikacji 20.02.2024

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z jaworskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna po kradzieży jednej butelki piwa szarpał się z pracownikiem ochrony, który próbował mu je odebrać. O dalszym losie złodzieja zdecyduje teraz sąd.

W miniony weekend obsługa jednego z jaworskich dyskontów spożywczych zaalarmowała miejscowych policjantów o zdarzeniu, w trakcie którego jeden z klientów sklepu, po dokonaniu kradzieży towaru, użył przemocy wobec pracownika ochrony. 

Wszystko zarejestrował sklepowy monitoring. Na nagraniu widać, jak mężczyzna najpierw zdejmuje z półki butelkę piwa, z którą następnie przekracza linię kas i próbuje wyjść ze sklepu. Widząc to pracownik ochrony pobiegł za złodziejem, aby go zatrzymać. Wtedy sprawca zaczął wyrywać się interweniującemu ochroniarzowi, próbując uciec ze skradzionym towarem. Aby utrzymać się w jego posiadaniu, 36-latek wyszarpywał się i groził pracownikowi ochrony użyciem przemocy. Przybyły na miejsce policyjny patrol dokonał zatrzymania amatora cudzej własności, a skradziona butelka alkoholu wróciła na sklepowy regał.

Złodziejem okazał się 36-letni mieszkaniec Jawora, który był już karany za podobne występki. Pomimo, że wartość skradzionego towaru to tylko kilka złotych, jaworzanin odpowie nie za wykroczenie, lecz za przestępstwo, jakim jest kradzież rozbójnicza. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
 
podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony