Bieżące informacje

Za nami okres świąteczny. Jak było na Dolnym Śląsku?

Data publikacji 02.04.2024

Święta Wielkanocne, jak co roku, to okres intensywnej pracy dla dolnośląskich funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby zapewnić na możliwie najwyższym poziomie bezpieczeństwo mieszkańcom i osobom przebywającym na terenie naszego województwa. Podczas świątecznego weekendu policjanci przeprowadzili aż 4933 różnego rodzaju interwencji. Na drogach Dolnego Śląska mundurowi obsługiwali też 16 wypadków, w których niestety zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych.

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych terenie województwa dolnośląskiego policjanci obsługiwali 16 wypadków drogowych. Pomimo pięknej pogody i sprzyjających warunków drogowych, kierowców nadal gubi nadmierna prędkość, brak koncentracji, zmęczenie czy nonszalancja na drogach. Niestety skutkiem tych wypadków, była jedna ofiara śmiertelna i 14 osób rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło 30 marca w Dzierżoniowie, gdzie potrącona została piesza.

Policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i wyeliminowali z ruchu aż 142 osoby, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili bowiem 4933 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 334 osoby i 121 poszukiwanych.

Podsumowując jednak ten okres kompleksowo i biorąc pod uwagę ilość osób przemieszczających się po drogach Dolnego Śląska, a także policyjne interwencje, można stwierdzić, że było dość spokojnie i bezpiecznie.

asp. szt. Monika Kaleta
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony