Bieżące informacje

Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie, działając na podstawie wcześniej poczynionych ustaleń i analizy zabezpieczonych zapisów z kamer monitoringu, zatrzymali 44-latka odpowiedzialnego za szereg kradzieży rowerów na terenie stolicy Dolnego Śląska. Mundurowi zabezpieczyli przy nim tzw. brechę, cążki do przecinania linek, a w jego mieszkaniu liczne umowy lombardowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin na podstawie dokonanych ustaleń i analizy zabezpieczonych nagrań z monitoringu wytypowali osobę odpowiedzialną za liczne kradzieże rowerów, do których dochodziło na terenie stolicy Dolnego Śląska. Kluczem do zidentyfikowania seryjnego złodzieja była dokładna analiza nagrań, na których funkcjonariusze zauważyli charakterystyczny znak znajdujący się na jednym z policzków 44-latka.

Wrocławianin w momencie zatrzymania ubrany był w rzeczy, które wielokrotnie miał na sobie podczas swojego przestępczego procederu. Ponadto mundurowi ujawnili przy nim narzędzia w postaci tzw. brechy i cążków, które służyły mężczyźnie do dokonywania kradzieży. Policjanci zabezpieczyli też w jego w mieszkaniu liczne umowy lombardowe.

Mężczyzna niczego przed policjantami nie ukrywał, przyznał się do kradzieży i wskazał nawet miejsca, gdzie sprzedawał skradzione rowery.

44-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o jego losie zdecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż Paweł Noga
tel. 693 – 403 – 817

Powrót na górę strony
Polska Policja