Bieżące informacje

Trafiła do aresztu za kradzież rozbójniczą i liczne kradzieże sklepowe

Data publikacji 25.09.2020

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 19–letniej mieszkanki Wrocławia, która na swoim koncie ma liczne kradzieże sklepowe. Swoim działaniem spowodowała straty na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Została zatrzymana po tym, jak na terenie jednego ze sklepów w Głogowie, chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru, zaatakowała obsługę placówki handlowej. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

19–latka pomimo młodego wieku, była już wielokrotnie zatrzymywana za kradzieże sklepowe na terenie Głogowa. Kradła głownie w drogeriach oraz marketach, a jej łupem padały najczęściej kosmetyki, drobne przedmioty i papierosy. Kobieta usłyszała 11 zarzutów kradzieży towaru o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Podczas ostatniej kradzieży działała wyjątkowo zuchwale i brutalnie. Kiedy obsługa placówki handlowej usiłowała zapobiec wyniesieniu ze sklepu towaru, młoda kobieta użyła przemocy, aby utrzymać się w jego posiadaniu. Próbowała zastraszyć pracowników, a kiedy to nie przyniosło efektu, zadawała uderzenia pięściami, kopała i szarpała ich za ubranie. W ręku miała nóż i groziła obsłudze pozbawieniem życia. Kobietę zatrzymali interweniujący policjanci.

Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej, gróźb karalnych i licznych kradzieży sklepowych. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp.. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Głogowie

 

Powrót na górę strony
Polska Policja