Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta dzielnicowych na terenie ogródków działkowych

Data publikacji 25.11.2020

Średzcy dzielnicowi wspólnie z Prezesem Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „XX-lecie” w Środzie Śląskiej odwiedzili wczoraj teren działek, aby sprawdzić, czy ogrodowe altanki nie stały się miejscami dłuższego pobytu dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Musimy bowiem pamiętać, że zbliżający się okres zimowy i przymrozki z tym związane w połączeniu z brakiem odpowiednich warunków mieszkalnych mogą stanowić zagrożenie dla czyjegoś życia i zdrowia. Dlatego też mundurowi sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Jak co roku w okresie zimowym średzcy policjanci podejmują działania mające na celu zapewnienie osobom bezdomnym i potrzebującym odpowiedniego wsparcia. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których takie osoby mogą się gromadzić, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy. Informują między innymi o placówkach pomocowych, do których osoby potrzebujące mogą się zwrócić bądź przewożą takie osoby do schronisk i ogrzewalni.

Podczas wizyty na terenie ogródków działkowych dzielnicowi wraz prezesem zarządu sprawdzali, czy na terenie działek nie przebywają osoby, które postanowiły tam zamieszkać, a jeśli tak, to w jakich warunkach żyją i czy potrzebują pomocy.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zamieścili na tablicach ogłoszeń informacje o rejonach służbowych dzielnicowych z terenu miasta i gminy Środa Śląska, a także dane kontaktowe. Takie informacje z pewnością przydadzą się nie tylko działkowcom w sytuacji jakiegoś zdarzenia na terenie ogródków, ale również w każdej innej potrzebie.

W czasie podejmowanych działań w ramach akcji „Zima 2020/2021” policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, przebywające na wolnym powietrzu, które z uwagi na stan w jakim się znajdują, narażone są na wychłodzenie. Ważne jest, aby każdy z nas był wyczulony na takie sytuacje. Dlatego mundurowi apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby, która śpi na ławce, czy znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. Wystarczy jeden telefon na nr alarmowy 112, aby uratować komuś zdrowie bądź nawet życie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej