Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się i groził swojej 76-letniej matce, trafił na trzy miesiące do aresztu!

Data publikacji 17.10.2022

Sąd Rejonowy w Oleśnicy na wniosek śledczych podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla 39-letniego mieszkańca Bierutowa, który znęcał się i wypowiadał groźby karalne względem swojej matki. Mężczyzna odpowie również za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bierutowie zostali skierowani na interwencję, gdzie według zgłoszenia miało dojść do awantury domowej, w której syn miał uderzyć oraz grozić swojej matce. Policjanci pilnie zjawili się we wskazanym mieszkaniu. Zastali tam zgłaszającą, która była roztrzęsiona. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta opowiedziała, że takie sytuację zdarzają się często. Funkcjonariusze od razu podjęli decyzję o konieczności odizolowania agresywnego mężczyzny od seniorki.

Podczas interwencji policjanci sprawdzili odzieży mężczyzny, gdzie znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli również wagę, która może służyć do precyzyjnego porcjowania narkotyków. Do działań w miejscu zamieszkania mężczyzny dołączył przewodnik z psem tropiącym, który bardzo szybko znalazł schowany w paczce po papierosach woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Policyjna analiza wykazała, że znaleziony przy mężczyźnie oraz w jego miejscu zamieszkania biały proszek to amfetamina. Z zabezpieczonej ilości można było uzyskać nawet 240 porcji amfetaminy.

W toku postępowania okazało się, że 39-latek od dłuższego czasu znęcał się i groził swojej matce. Sąd Rejonowy w Oleśnicy przychylił się do wniosku policjantów popartego przez prokuratora o zastosowaniu wobec mieszkańca Bierutowa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony