Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Piknik Rodzinny z Pojazdami Specjalnymi" w towarzystwie wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 17.10.2022

W minioną sobotę policjanci z wałbrzyskiej „drogówki” uczestniczyli w „Pikniku Rodzinnym z Pojazdami Specjalnymi”, który został zorganizowanym przez Radę Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój”. Jedną z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla wszystkich uczestników imprezy była prezentacja specjalistycznego radiowozu policyjnego przeznaczonego do obsługi wypadków drogowych. Każdy kto odwiedził piknik, miał możliwość przyjrzeć się z bliska wyposażeniu Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego – jak oficjalnie nazywa się tego typu pojazd służbowy wykorzystywany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

15 października bieżącego roku, w parku za byłym hotelem „Sudety” w Wałbrzychu, odbył się „Pikniku Rodzinnym z Pojazdami Specjalnymi”, podczas którego setki osób miały okazję obejrzeć z bliska różne specjalistyczne pojazdy. Podczas tego wydarzenia można było między innymi zobaczyć pojazdy Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz różnego rodzaju samochody wyścigowe. Na tej niecodziennej imprezie nie mogło zabraknąć wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego zaprezentowali wyjątkowy radiowóz, który na wyposażeniu posiada wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do obsługi wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego – tak oficjalnie nazywa się tego rodzaju radiowóz, cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony dzieci. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta ustawiali się w kolejkę, oczekując na moment wejścia do pojazdu, by chociaż na kilka sekund poczuć się jak policjant. Uczestnicy chętnie zadawali pytania dotyczące służby w Policji oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Obecność na festynie była dla mundurowych znakomitą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Dzieci i osoby dorosłe stoją przy policyjnym radiowozie
  • Z lewej strony tył policyjnego radiowozu, na środku dwie osoby, po prawej stronie stoi dmuchany zamek
  • Osoby stojące po prawej stronie przy policyjnym radiowozie
Powrót na górę strony