Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 mężczyzn zatrzymanych przez głogowskich policjantów w związku z kradzieżą samochodu

Data publikacji 23.02.2023

Przestępcze trio włamało się do pojazdu, jednak nie mogąc go uruchomić, postanowiło auto holować. Na ich drodze stanęli policjanci z Głogowa, którzy zatrzymali na gorącym uczynku sprawców tego przestępczego działania. Mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

W godzinach porannych, policjanci wydziału prewencji, w trakcie patrolu obrzeży Głogowa zauważyli kierującego osobowym fordem, który holował pojazd marki Skoda. Uwagę policjantów przykuła wybita szyba holowanego pojazdu. Policjanci postanowili dokonać kontroli pojazdów i osób nimi podróżujących. Po raz kolejny przeczucie ich nie myliło.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że tablice rejestracyjne umieszczone na osobowym fordzie pochodzą z innego pojazdu, a holowany pojazd marki Skoda chwilę wcześniej został skradziony. Mężczyźni włamali się do pojazdu i poprzez uszkodzenie stacyjki w pojeździe usiłowali go uruchomić. Czynność ta nie powiodła się, dlatego też podpięli linką wytypowany pojazd do samochodu, którym sami przyjechali i ruszyli w drogę. Ich przestępcze działanie zostało w porę przerwane przez głogowskich policjantów. Do policyjnego aresztu trafiło 2 mieszkańców powiatu polkowickiego w wieku 30 i 45 lat oraz mieszkaniec powiatu głogowskiego w wieku 28 lat.

Nie był to jednak koniec złych informacji i naruszeń obowiązujących przepisów, bowiem siedzący za kierownicą skody mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O losie całej trójki zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozić im może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze dotarli do właściciela pojazdu, który potwierdził fakt kradzieży oraz złożył stosowne zawiadomienie. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności w sprawie przekazali mężczyźnie należący do niego samochód.  

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony