Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za kilka dni Dzień Dziecka – z tej okazji miliccy policjanci już spotykają się z dziećmi na lokalnych festynach i piknikach

Data publikacji 29.05.2023

Pierwszego czerwca każdego roku obchodzony jest Dzień Dziecka – ten dzień to święto wszystkich dzieci, w trakcie którego organizowane są różne atrakcje dla milusińskich. Pierwsze pikniki dla dzieci zorganizowano już w Sułowie i w Kaszowie – uczestniczyli w nich także miliccy dzielnicowi, którzy prezentowali swój sprzęt służbowy i rozmawiali z dzieciakami o ich bezpieczeństwie.

W miniony weekend w Sułowie i w Kaszowie zorganizowano pikniki z okazji przypadającego już niedługo tegorocznego Dnia Dziecka. W imprezach aktywnie uczestniczyli także miliccy dzielnicowi mł. asp. Jacek Jarosz i sierż. szt. Bartosz Dolny, którzy w ramach działań profilaktycznych przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa. Policjanci między innymi wskazywali dzieciom jak postępować w kontaktach z obcymi osobami, co zrobić w przypadku ataku psa, a przede wszystkim jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, co jest bardzo ważne z uwagi na zbliżające się wakacje. Policjanci wskazywali także na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach młodych rowerzystów, omawiając przepisy ruchu drogowego, które powinni znać poruszając się rowerami po drogach publicznych.

Oczywiście największą frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia od środka policyjnego radiowozu z włączonymi „kogutami” – każdy z chętnych mógł osobiście usiąść za kierownicą policyjnego terenowego Land Rovera. Dzieciaki mogły także przymierzyć policyjną kamizelkę kuloodporną czy też sprawdzić jak działają policyjne kajdanki.

Wszystkim dzieciom – tym małym i dużym, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka życzymy wszystkiego co najlepsze i tylko samych radosnych i bezpiecznych dni oraz pogodnych i udanych wakacji, które już tuż, tuż.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony