Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy i bez butów przyjechał na stację paliw po alkohol

Data publikacji 27.07.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając blisko 1,5 promila alkoholu przyjechał samochodem na stację paliw. Od razu zwrócił uwagę ekspedientki, gdyż wszedł do budynku stacji bez butów, a z jego ust czuć było woń alkoholu. Odmówiono mu sprzedaży piwa, dlatego postanowił je ukraść. Próbując uciec mężczyzna wjechał w słupki znajdujące się przed wejściem na stację. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pracownika, który zdążył wyciągnąć kluczyki ze stacyjki pojazdu, 67-latek nie wyjechał na drogę. Lubinianin za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stanie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy Policji został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym, który na stacji paliw najpierw ukradł piwo z półki, a następnie chciał odjechać samochodem. Był tak pijany, że wjechał w słupki znajdujące się przed wejściem budynku stacji. Pracownik widząc całą sytuację, podbiegł do samochodu, którym chciał odjechać sprawca i zabrał mu kluczyki od auta, a następnie powiadomił policjantów

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z Wydziału Prewencji, którzy zatrzymali 67-letniego mieszkańca Lubina. Z ustaleń mundurowych wynika, że ekspedientka od razu zwróciła uwagę na tego kierowcę, gdyż wszedł na stację bez butów. Chciał kupić piwo, ale kobieta czując od niego silną woń alkoholu, odmówiła mu sprzedaży. Mężczyzna nie zastanawiając się długo, zabrał z półki czteropak piwa i wyszedł ze sklepu, a następnie próbował odjechać samochodem. Nie udało mu się to jednak, gdyż wjechał w słupki znajdujące się przed wejściem do stacji. W tym momencie podbiegł do niego kierowcy pracownik i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 67-latka wykazało u niego niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że wcześniej wypił kilka piw i chciał dokupić ich więcej.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reakcja świadków, którzy nie pozostali obojętni i uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę ulicami miasta, zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony