Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierująca samochodem, mając 2 promile alkoholu we krwi, zderzyła się czołowo z innym pojazdem

Data publikacji 27.07.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2 promile. Kierująca wpadła w ręce policjantów, gdyż chwilę wcześniej brała udział w kolizji drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W miniony wtorek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali do jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie, gdzie według zgłoszenia doszło do kolizji. Na miejscu mundurowi zastali 27-letniego kierującego pojazdem marki Audi oraz 39-letnią kierującą pojazdem marki Opel. Według funkcjonariuszy powodem zdarzenia drogowego był nieprawidłowy manewr wymijania przez obydwoje kierujących. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 39-latki wyraźny zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2 promile tej substancji w wydychanym powietrzu. Kobieta próbowała wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, twierdząc, że wypiła alkohol chwilę po zdarzeniu, gdyż była w szoku.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie ona przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel.
604 580 490

Powrót na górę strony