Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22 zarzuty i 3 miesiące aresztu dla notorycznego złodzieja

Data publikacji 30.07.2023

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany młody mężczyzna, który w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych i rowerów. Policjanci z Bolesławca odzyskali 2 rowery i przekazali je właścicielom. Mężczyzna po ostatnim zatrzymaniu usłyszał 22 zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowego aresztowanie na 3 miesiące. 23-latek będzie teraz oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić mu może kara do 7 lat miesięcy pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali kolejny raz w ciągu ostatnich miesięcy 23-latka. Przyczyna działań funkcjonariuszy był taka jak zawsze- podejrzenie o kradzież. Tym razem łupem złodzieja padł rower o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Kryminalni zlokalizowali miejsce ukrycia jednośladu i przekazali go właścicielowi.

Podobna sytuacja miał miejsce na początku lipca- wówczas zadziałali dzielnicowi. Odzyskali rower skradziony przez 23-latka i dokonali jego zatrzymania. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego w ostatnich miesiącach „trudnił się” kradzieżami sklepowymi. Jego łupem padały artykuły spożywcze, chemia gospodarcza i alkohol. Łącznie postawiono mu 22 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu.

Prokurator, na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez policjantów, złożył wniosek do sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. 23-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany będzie teraz oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.64 MB)

Powrót na górę strony