Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystując sfałszowane dokumenty ukradli dwa samochody

Data publikacji 31.07.2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lat, podejrzewanych o posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu dokonania kradzieży dwóch samochodów z niemieckiej wypożyczalni. Pojazdy zostały odzyskane przez kłodzkich policjantów.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni, w celu zawarcia umów oraz wypożyczenia pojazdów, za pomocą aplikacji mobilnej przedłożyli w jednej z wypożyczalni na terenie Niemiec sfałszowane dokumenty w postaci dowodów osobistych oraz praw jazdy. Na tej podstawie kilka dni temu weszli w posiadanie samochodów marki Volkswagen oraz Audi o łącznej wartości 250 tysięcyotych. Następnie kradzionymi pojazdami przyjechali do Polski.

Mężczyźni długo jednak nie pocieszyli się swoim łupem, gdyż zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, 30-latek oraz jego 43-letni kolega są mieszkańcami Berlina, gdzie doszło do tego przestępstwa. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do czasu przekazania ich właścicielowi wypożyczalni.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzuty fałszowania dokumentów oraz kradzieży samochodów.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.08 MB)

Powrót na górę strony