Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop przemocy domowej! Tymczasowy areszt dla mieszkańca Lubina

Data publikacji 31.07.2023

Interwencja lubińskich policjantów zakończyła się tymczasowym aresztowaniem 43-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Jak wynika z ustaleń śledczych, w domu dochodziło do przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej. Agresor najbliższe miesiące spędzie w areszcie, oczekując na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie bójmy się prosić o pomoc, kiedy ze strony osoby najbliższej doznajemy przemocy. Reagujmy, gdy widzimy lub słyszymy za ścianą sąsiada awantury i przemoc.

Policjanci, którzy zostali wezwani do awantury domowej ustalili, że wobec mieszkanki Lubina stosowana była przemoc przez jej męża. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu znęcał się, wyzywał swoją żonę słowami wulgarnymi, popychał, uderzał, a także groził pozbawieniem życia.

Policjanci przerwali dramat rodziny i zatrzymali agresora. Podejrzany trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą. Postanowieniem sądu został on umieszczony w areszcie śledczym, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące, oczekując na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ofiary przemocy domowej pozostawione są często same sobie i wiele miesięcy, a nawet lat, znoszą przemoc ze strony bliskich. Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na numer 112, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym, bądź zgłoś swój problem w najbliższym ośrodku pomocy społecznej. Możesz także zadzwonić na Niebieską Linię pod numer telefonu 22 668 70 00.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony