Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł seniorkę z 50 tysięcy złotych

Data publikacji 01.08.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież znacznej sumy pieniędzy na szkodę 70-letniej mieszkanki powiatu średzkiego. Sprawca wykorzystując sposobność zabrał z mieszkania seniorki 50 tysięcy złotych. Niestety podejrzany mężczyzna, jak sam stwierdził, większość pieniędzy „przebalował i przepuścił”. Teraz za swój występek odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

27-latek, dzięki uprzejmości seniorki, rozpoczął u niej prace remontowo-ogrodowe. Kobieta chciała pomóc mężczyźnie, gdyż miał znajdować się on w trudnej sytuacji, wyznaczyła jednak zasadę, że ma on zakaz wstępu do jej domu.

Mężczyzna wykonując prace remontowe przy otwartym oknie zauważył, że seniorka wyszła z pokoju. 27-latek wiedział, gdzie kobieta trzyma swoje oszczędności, ponieważ obserwował ją od dłuższego czasu. Sprawca, wykorzystując sposobność, wszedł przez okno do pokoju, zabrał pieniądze i oddalił się z miejsca popełnienia przestępstwa. Jak się okazało mężczyzna ukradł pieniądze w wysokości blisko pięćdziesięciu tysięcy złotych. Kobieta nie miała wątpliwości co do sprawcy, ponieważ nikogo innego nie wpuszczała do swojego domu.

Dzięki zaangażowaniu średzkich kryminalnych udało się odnaleźć i zatrzymać sprawcę. Mężczyzna od razu przyznał się do zarzucanego mu czynu, a jak początkowo tłumaczył, potrzebował tych pieniędzy ze względu na ciężką sytuację finansową rodziny. Po chwili jednak nadmienił, że większość pieniędzy „przebalował i przepuścił”.

Podejrzany usłyszał już zarzut dokonania kradzieży, a za swój występek odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. 693 726 093

Powrót na górę strony