Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polish Bike Week w Karpaczu – mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Data publikacji 03.08.2023

Od 4 do 6 sierpnia 2023 roku w Karpaczu odbędzie się zlot motocyklistów w ramach Polish Bike Week, który jest jednym z największych przedsięwzięć tego typu w województwie dolnośląskim. W trzydniowej imprezie uczestniczyć będzie kilka tysięcy fanów motocykli, a na czas jej trwania Karpacz zamienia się w miasteczko motocyklowe. Policja jeleniogórska w tym czasie czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, motocyklistów, mieszkańców oraz turystów, przebywających w Karpaczu na wakacjach. Apelujemy o ostrożność- w związku z imprezą mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Od 4 do 6 sierpnia br. jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w związku z Polish Bike Week, który odbędzie się w Karpaczu. W imprezie uczestniczyć będzie kilka tysięcy miłośników motocykli oraz mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje w Karpaczu. Podczas imprezy odbędą się liczne koncerty, pokazy i parady, a w związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

6 sierpnia br. w godzinach od 15:30 do 17:00 obędzie się parada motocykli, w związku z tym utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na głównym ciągu komunikacyjnym czyli ulicach: Olimpijskiej, Konstytucji 3 Maja, Obrońców Pokoju i Karkonoskiej. Objazd zostanie zorganizowany przez ulicę Myśliwską i Kolejową.

Ponadto od 5 sierpnia od godziny 10:00 do 6 sierpnia do godziny 23.50 w związku z imprezą nieprzejezdna będzie ulica Obrońców Pokoju na odcinku od Komisariatu Policji w Karpaczu do ulic Skalnej – Wilczej. Objazd będzie zorganizowany przez ulicę Konstytucji 3 Maja.

Policjanci w tych dniach będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminować kierujących w stanie nietrzeźwości bądź będących pod wpływem podobnie działającego środka, dyscyplinować kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz wszystkich, którzy będą naruszać ład i porządek publiczny.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też innych.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony