Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 35-latka za niszczenie mienia i kradzieże na sumę ponad 170 tysięcy złotych

Data publikacji 04.08.2023

Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bielawie, aby ustalić i zatrzymać 35-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który na terenie Bielawy, próbując ukraść przewody elektryczne o wartości 600 złotych zniszczył instalację elektryczną w trzech budowanych domkach jednorodzinnych, powodując straty na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych.

Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osoby dozorującej teren. Mimo, że zbiegł z miejsca zdarzenia, został szybko zatrzymany przez bielawskich kryminalnych. Ustalili oni że 35-latek w okresie ostatnich dwóch miesięcy działając w warunkach recydywy dopuścił się kilku innych przestępstw przeciwko mieniu, czym spowodował straty w łącznej kwocie ponad 170 tysięcy złotych.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie i wobec sprawcy zastosowano 3 miesięczny areszt zarzucając mu popełnienie 11 przestępstw. Mężczyzna odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, spowodowanie uszkodzenia ciała, kierowanie gróźb karalnych i stawianie czynnego oporu.

O łącznym wymiarze kary dla 35-latka jak również o ewentualnym obowiązku naprawienia szkody zdecyduje Sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Anna Mierzejewska
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony