Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał ukraść alkohol z supermarketu, nie wiedział, że obserwuje go policjant

Data publikacji 08.08.2023

W jednym z marketów w Lubinie został zatrzymany przez policjantów sprawca kradzieży alkoholu. 56-letni mężczyzna próbował wyjść ze sklepu z butelką wódki, którą wcześniej schował w plecaku, nie płacąc za nią. Miał jednak pecha, bo zauważył to będący w czasie wolnym od służby w sklepie policjant Wydziału Sztab Policji lubińskiej komendy aspirant Artur Kiliman.

Policjant w czasie wolnym od służby, udał się do marketu po zakupy. Zobaczył wówczas, jak jeden z będących w sklepie klientów włożył do plecaka butelkę alkoholu i przeszedł z nią przez linię kas, kierując się do wyjścia. Za towar nie zapłacił.

Mężczyzna chciał wyjść ze sklepu, jednak funkcjonariusz aspirant Artur Kiliman był szybszy – zatrzymał uciekiniera. Poinformował go o tym, że jest policjantem i że za kradzież, której się dopuścił, zostaną wobec niego podjęte odpowiednie kroki prawne. O całej sytuacji mundurowy poinformował dyżurnego lubińskiej komendy.

Skradziony towar nienaruszony wrócił na półki sklepu, a złodzieja przejęła załoga radiowozu. Jak się okazało mężczyzna przewijał się już w policyjnej kartotece. W związku z kradzieżą funkcjonariusze przygotowali dokumentację celem sporządzenia wniosku do sądu o jego ukaranie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony