Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł z terenu jednej z posesji sporą ilość drewna. Wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali utracone mienie

Data publikacji 08.08.2023

Wałbrzyscy policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu zatrzymali w minioną niedzielę 69-latka odpowiedzialnego za kradzież z jednej z posesji drewna na opał. Pomimo że do zdarzenie doszło w marcu tego roku, po tak długim czasie mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli sporą ilość utraconego w wyniku przestępstwa mienia.

O tym, że z terenu jednej z niezabezpieczonych posesji w Wałbrzychu zniknęło drewno na opał, wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani już pod koniec marca tego roku, kiedy właściciel terenu zorientował się, iż ktoś go okradł. W toku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czynności ostatecznie zidentyfikowany został sprawca tego zdarzenia. Okazało się, że był to mieszkający w tej samej dzielnicy 69-latek. Mężczyzna został zatrzymany w minioną niedzielę wieczorem.

Podczas czynności procesowych senior przyznał policjantom, że wykorzystał nieuwagę właściciela terenu i widząc, że drewno leży w miejscu niezabezpieczonym, po prostu podjechał po nie samochodem dostawczym i przewiózł na swoją posesję. Łącznie wywiózł  około 5 metrów sześciennych drewna o wartości 2 tysięcy złotych. O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy do mieszkańców, aby nie pozostawiali wartościowego mienia – w tym także drewna na opał - bez nadzoru lub dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego. Złodzieje tylko czekają na okazję, aby dokonać kradzieży, a później np. sprzedać mienie po zaniżonej cenie innym osobom.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony