Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł za kierownicę ciężarówki, pomimo posiadania trzech aktywnych zakazów, bo… jego pracownik jest na urlopie

Data publikacji 08.08.2023

Oławscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład dolnośląskiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego kierującego pojazdem marki Daf. Jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek auta, ponieważ miał aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Tym razem w ręce mundurowych wpadł, bo przekroczył prędkość.

Wczoraj około godziny 10:10 w miejscowości Miłoszyce oławscy funkcjonariusze ruchu drogowego wchodzący w skład dolnośląskiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą, który przekroczył dozwoloną prędkość.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 44- letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego w ogóle nie powinien kierować jakimkolwiek autem, ponieważ ma trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowy w Trzebnicy. Mimo to, mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę i to samochodu ciężarowego. Swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że...  jego pracownik jest na urlopie, więc sam postanowił wykonać otrzymane zlecenie.

44-latek nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Za przekroczenie prędkości mieszkaniec powiatu trzebnickiego został ukarany mandatem karnym. Natomiast za kierowania pojazdem, pomimo posiadania orzeczonego sądowego zakazu, będzie ponownie odpowiadał przed sądem, a grozi mu kara nawet do lat 5 więzienia.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony