Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli wystawę plenerową – zostali zatrzymani

Data publikacji 08.08.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm 19-latkom podejrzanym o zniszczenie wystawy plenerowej. Wandale trwale zniszczyli 25 tablic o wartości ponad 9 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 lipca bieżącego roku. Teraz podejrzani odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o uszkodzenie mienia. Jeden z nich jest mieszkańcem Jeleniej Góry, a drugi powiatu bolesławieckiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 lipca bieżącego roku. Nastolatkowie farbami trwale zamalowali 25 tablic wystawy plenerowej znajdującej się na Placu Piastowskim. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na podstawie analizy nagrań oraz zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa, a za występek, o który są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wolność wyrażania swoich poglądów i opinii, w granicach wyznaczonych przez obowiązujący porządek prawny, jest jednym z gwarantowanych przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej fundamentów państwa demokratycznego. Niezależnie od kontrowersji wokół prezentowanych treści, różnice światopoglądowe nie dają podstawy do niszczenia mienia.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony