Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami. Okazało się, ze nie miał uprawnień i był pod wpływem alkoholu

Data publikacji 10.08.2023

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 47-latka, który kierował pojazdem marki Renault. Mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Jak się okazało, powodem jego desperackiej próby uniknięcia spotkania z mundurowymi był brak uprawnień do kierowania pojazdami i alkohol, który krążył w jego żyłach. W organizmie miał blisko 0,5 promila tej substancji. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 18:30 funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie patrolując miasto, zauważyli na ulicy Legnickiej pojazd marki Renault Laguna i znanego im kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył. Stróże prawa natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Jego desperacka próba uniknięcia spotkania z mundurowymi zakończyła się na ulicy Witosa. Podczas kontroli 47-latek od razu oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ chwilę wcześniej wypił piwo i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyznę przebadano alkomatem, który wykazał blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili fakt braku uprawnień 47-latka do kierowania pojazdami w policyjnym systemie informacyjnym. Co więcej, sprawdzono również pojazd, którym poruszał się uciekinier i okazało się, że nie miał on aktualnych badań technicznych. 

Przypominamy!

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony