Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ponad 3500 porcji handlowych narkotyków i zatrzymali ich właściciela

Data publikacji 14.08.2023

Podjęta przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu obserwacja przyniosła oczekiwane rezultaty. W jednym z mieszkań na wrocławskim Starym Mieście policjanci zabezpieczyli ponad 3500 porcji handlowych narkotyków, a ich właściciel 23-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejne znaczne ilości środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii nie trafi do sprzedaży, dzięki działaniom mundurowych z wrocławskiego oddziału prewencji policji. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych informacji podjęli krótkotrwałą obserwację lokalu mieszkalnego w centrum dolnośląskiej stolicy. Z pozyskanej wiedzy wynikało, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na wrocławskim Starym Mieście mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających.

Drzwi do mieszkania policjantom otworzył wyraźnie zaskoczony młody mężczyzna. Funkcjonariusze od razu wyczuli charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z jego wnętrza. Mundurowi na stole ujawnili susz roślinny koloru zielono-brunatnego w różnej wielkości foliowych opakowaniach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3500 porcji handlowych środków odurzający w postaci marihuany. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli wagi jubilerskie, telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie ponad 6 tysięcy złotych.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania ich znacznej ilości kara może wynieść nawet 10 lat. O najbliższej przyszłości wrocławianina zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony