Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątała mieszkanie, ale jak się okazało „sprzątnęła” również biżuterię

Policjanci z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy zatrzymali 37-latkę, która ukradła biżuterię. Mieszkanka powiatu trzebnickiego, wyniosła ją z mieszkania, które sprzątała. Jej łupem padły złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, przywieszki oraz łańcuszki znacznej wartości. Kobieta usłyszała już zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozić jej może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zgłosiła się 29-letnia kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży drogocennej biżuterii z jej mieszkania. Pierwsze podejrzenia padły na sprzątającą tam mieszkankę powiatu trzebnickiego. Tym bardziej że, jakiś czas temu prosiła właścicielkę o pożyczenie dużej sumy pieniędzy.

Jeszcze tego samego dnia dzięki skrupulatnej i wnikliwej pracy policjantów 37-latka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. W wyniku przeszukania ujawniono i zabezpieczono umowy sprzedaży wyrobów jubilerskich, które odpowiadały skradzionym przedmiotom. Jakby tego było mało, stróże prawa w szkatułce ujawnili również susz roślinny, który okazał się być marihuaną.

Funkcjonariusze potwierdzili tym samym, że 37-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego od czerwca do sierpnia br. dopuściła się kradzieży kosztowności w postaci złotych pierścionków, kolczyków, bransoletek, przywieszek oraz łańcuszków o łącznej wartości  ponad 54 tysięcy złotych. Kryminalni w wyniku sprawdzenia okolicznych lombardów w większości odzyskali skradzione mienie.

W trakcie analizy i gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że 37-latka jest podejrzana również o kradzież dużej sumy pieniędzy w innej sprawie. W związku z powyższym usłyszała 6 zarzutów kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających.

Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826 

  • Złote kolczyki
  • Złote zawieszki
  • Złote pierścionki
Powrót na górę strony