Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podkomisarz Dariusz Barczyński - jeleniogórski policjant z pasją do kolarstwa

Data publikacji 20.08.2023

Podkomisarz Dariusz Barczyński jest policjantem, który ma pasję do kolarstwa szosowego i górskiego. Od wielu lat poświęca swój wolny czas na jazdę na rowerze, przemierzając malownicze trasy kotliny jeleniogórskiej i nie tylko. Bierze udział i reprezentuje Policję jeleniogórską w wydarzeniach rowerowych na terenie miasta i powiatu karkonoskiego. Często również do pracy dojeżdża na rowerze. Rocznie przemierza jednośladem około 8,5 tysiąca kilometrów, a miesięcznie około 700.

Podkomisarz Dariusz Barczyński od roku pełni funkcję zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kowarach, a w Policji służy od 20 lat. Jako funkcjonariusz często uczestniczy w akcjach edukacyjnych dzieci i młodzieży na temat bezpiecznej jazdy rowerem. W ten sposób nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również zasady bezpieczeństwa. Od wielu lat bierze udział w wydarzeniach rowerowych organizowanych na terenie Jeleniej Góry, jak i powiatu karkonoskiego, podczas których reprezentuje Policję jeleniogórską. Kilka razy wziął udział w imprezie - Rowerem Na Szrenicę, która odbyła się pod hasłem „Pokonaj siebie, pomóż innym”. Impreza ta miała charakter charytatywny, a zysk został przeznaczony na stypendia naukowe dla uzdolnionych dzieci ze szkół gminnych, których sytuacja materialna rodziców nie pozwala na ich dalsze kształcenie. Ponadto uczestniczył w Uphill Race Śnieżka, w 8 Rowerowym Biegu Piastów, w Górskich Mistrzostwach Polskiej Policji w kolarstwie szosowym w ramach 80. Tour de Pologne. W miniony weekend wziął udział w wjeździe MTB Uphill Okraj, gdzie na 32 uczestników zajął 12 miejsce, a w szosowym klasyku Okraj - 2023 na 130 uczestników był 72, a w kategorii wiekowej zajął 15 miejsce.

Dariusz Barczyński doskonale łączy swoją służbę i pasję, pozostając profesjonalnym funkcjonariuszem. Jego zaangażowanie w pracę i w sport jest dowodem na to, że nawet w napiętym harmonogramie można znaleźć miejsce na pasję i aktywność, która przynosi radość i spełnienie. Choć czasem zmęczony po długich i wyczerpujących trasach nigdy nie traci pasji. To nie tylko sport dla niego, ale prawdziwy styl życia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
  • rowerzysta podczas zawodów
Powrót na górę strony