Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut dla mężczyzny, który będąc wpływem alkoholu, zniszczył elementy ogrodzenia i zewnętrzne lampy 

Data publikacji 22.08.2023

Mundurowi z komisariatu w Kruszynie ustalili sprawcę zniszczenia mienia na przypadkowej posesji. Podejrzany na miejscu przestępstwa zgubił telefon, a kilkaset metrów wcześniej porzucił rower. Policjanci zabezpieczyli przedmioty. Mężczyzna najpierw usłyszał zarzut, a później odzyskał swoje mienie. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali mężczyznę, który bez powodu dokonał zniszczenia mienia o wartości 800 złotych.

Mieszkaniec Bolesławca, wracając do domu w porze wieczorowej na terenie jednej z wiejskich miejscowości, wszedł na przypadkowe podwórko i dokonał zniszczenia elementów ogrodzenia i lamp zewnętrznych. Podejrzany ułatwił policjantom możliwość jego szybkiego wytropienia, bo zgubił na miejscu przestępstwa telefon. 22-latek został zatrzymany, ale nie potrafił podać powodów swojego zachowania.

Wandal na miejscu przestępstwa nie tylko zgubił telefon, ale dodatkowo chwile wcześniej na trasie powrotu zostawił swój rower. Funkcjonariusze zabezpieczyli porzucone mienie niewidomego pochodzenia z zamiarem ustalenia prawowitego właściciel, którym okazał się mieszkaniec Bolesławca. Po okazaniu dokumentu jednoślad został wydany.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał zarzut.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

 

Powrót na górę strony