Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków dla mieszkańca Lubina

Data publikacji 22.08.2023

Kryminalni z Lubina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu metamfetaminę oraz MDMA. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu posiadania i rozprowadzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku podjętych intensywnych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który według ustaleń funkcjonariuszy miał posiadać narkotyki.

Podczas sprawdzenia mieszkania zatrzymanego mundurowi ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych. Do policyjnego depozytu trafiło ponad tysiąc porcji handlowych metamfetaminy oraz tabletki ecstasy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną służącą mężczyźnie do porcjowania tych nielegalnych środków oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, a także udzielania ich innym osobom.

Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za posiadanie i handel narkotykami lubinianin może spędzić w więzieniu do 12 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel.  601 974 322

Powrót na górę strony