Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla zabawy wezwał służby – został ukarany mandatem

Data publikacji 22.08.2023

Policjanci codziennie realizują wiele interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub innych numerów m.in. dla osób potrzebujących wsparcia. Każde zgłoszenie traktowane jest bardzo poważnie, niestety dosyć często służby kierowane są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia.

W niedzielę 20 sierpnia br. około godz. 3:30. dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na telefon zaufania 116 111 zadzwoniła osoba podająca się za 15- latka będącego w kryzysie.

Natychmiast do działań zaangażowano kilku policjantów, a w miejsce ostatniego logowanie telefonu skierowano mundurowych z patrolówki. Rozpoczęto poszukiwania młodego mężczyzny, który według zgłoszenia pilnie potrzebował pomocy.

Jak się szybko okazało, informacje zawarte w zgłoszeniu były nieprawdziwe - osobą podającą się za małoletniego okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu oławskiego.

Mężczyzna zaangażował służby, a sam cały i zdrowy przebywał u znajomych na imprezie urodzinowej. Jak oświadczył, zadzwonił na numer telefonu zaufania dla zabawy.

Za bezpodstawne wezwanie służb został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy. Nieuzasadnione wezwanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Pamiętajmy, że blokując telefon alarmowy lub inny telefon wsparcia, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować, a zaangażowane do fałszywego zgłoszenia służby, mogą nie dojechać do miejsca, gdzie taka pomoc jest konieczna.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony