Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczna ilość narkotyków, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz jednoślady pochodzące z kradzieży zabezpieczone przez zgorzeleckich policjantów

W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 47-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, udzielanie ich innej osobie, paserstwo rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku przeszukania garażu i pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli hulajnogę, dwa rowery oraz woreczki foliowe z krystaliczną substancją i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych zabezpieczonych jednośladów pokazało, że pochodzą one z kradzieży na terenie Niemiec. Natomiast znalezione substancje to metamfetamina w ilości ponad 220 gramów.

Zatrzymany na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, udzielanie ich innej osobie, paserstwo rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Teraz 47-latkowi za popełnione przestępstwa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • narkotyki zabezpieczone w woreczkach foliowych
  • Nielegalne wyroby tytoniowe
  • rowery oparte o ścianę
Powrót na górę strony