Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypił za dużo alkoholu i zasnął pod płotem, zapomniał, że ma przy sobie kilkaset porcji handlowych narkotyków

Data publikacji 23.08.2023

Policjanci Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali 36-latka, który posiadał przy sobie ponad 200 porcji handlowych narkotyków oraz blisko 3,5 tysiąca złotych w gotówce. Mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał się do posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sycowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że pod płotem przy jednej z posesji miał leżeć mężczyzna, który nie reaguje na wołania i wyczuwalna jest od niego silna woń alkoholu. Mundurowi skierowali się we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili opisaną w zgłoszeniu sytuację.

Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. 36-latek miał znaczne problemy z komunikowaniem się, ale za wszelką cenę chciał ukryć przed policjantami reklamówkę trzymaną w ręce. Jak się po chwili okazało mężczyzna w torbie miał 2 worki foliowe wypełnione suszem roślinnym oraz 3,5 tysiąca złotych. Dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne foliowe opakowania z zawartością białego proszku oraz dwie tabletki koloru niebieskiego również schowane w woreczek strunowy.

Policyjna analiza wykazała, że zabezpieczone substancje to marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy – łącznie ponad 200 porcji handlowych środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Badanie stanu trzeźwości 36-latka wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony