Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o pond 50 km/h, przez 3 miesiące nie będzie mógł kierować również samochodem

Data publikacji 23.08.2023

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w różnych miejscach naszego województwa kontrolują, czy kierujący przestrzegają zasad i ograniczeń obowiązujących na drogach. Tym razem sprawdzali głównie prędkość poruszających się pojazdów w obszarze zabudowanym w miejscowości Długołęka. Mimo dwóch pasów ruchu w tym samym kierunku, obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie zastosował się do tego przepisu kierujący motocyklem jadąc tamtędy z prędkością ponad 100 km/h, w konsekwencji czego utracił na 3 najbliższe miesiące prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pełniący służbę na posterunku kontroli prędkości w miejscowości Długołęka, sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących tam ograniczeń.

W pewnym momencie mundurowi dostrzegli pędzący w ich stronę motocykl. Skierowali wówczas posiadany miernik prędkości z stronę zbliżającego się jednośladu. Na ekranie ręcznego miernika prędkości, w który byli wyposażeni funkcjonariusze, wyświetlił się wynik - 101 km/h. W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na 43-latka grzywnę wynoszącą 1500 , a do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również kierującemu prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: WRD KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony