Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w pikniku dla dzieci w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, realizując działania w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, wzięli udział w pikniku profilaktycznym. Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. W trakcie pikniku uczestnicy mogli między innymi zobaczyć specjalistyczny radiowóz ruchu drogowego przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych. Każde dziecko otrzymało również od policjantów kamizelki odblaskowe.

Po długim wakacyjnym odpoczynku ważne jest, aby przypomnieć dzieciom i młodzieży, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu uświadomienie najmłodszym zasad bezpieczeństwa, do jakich należy stosować się,  poruszając się pieszo, rowerem, samochodem oraz komunikacją zbiorową w drodze do szkoły i z powrotem, a wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

Aby spotkanie było atrakcyjne, funkcjonariusze i organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek. Po raz kolejny potwierdziły się słowa, że przemycanie wiedzy poprzez zabawę jest najlepszą metodą nauki. Mali mieszkańcy Lubina mieli okazję między innymi obejrzeć policyjny pojazd służbowy i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.

Funkcjonariusz ruchu drogowego opowiedział o swojej pracy i pokazał specjalistyczny radiowóz przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych. Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej natomiast przekazała uczestnikom kamizelki odblaskowe, dzięki którym maluchy oraz starsze dzieci będą bezpieczne podczas spacerów, a także drogi do i ze szkoły.

W trakcie pikniku pociechy uczyły się ponadto, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnego fantoma, dla wielu z nich były dużym przeżyciem. Dzieci miały również okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Chętnie rozmawiały z policjantami oraz zadawały pytania.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

  • Policjantka z dziećmi i młodzieżą na spotkaniu profilaktycznym
  • Policjantka z dziećmi i młodzieżą stojąca przy radiowozie.
  • Policjant ruchu drogowego  z dziećmi i młodzieżą na spotkaniu profilaktycznym pokazuje radiowóz
Powrót na górę strony