Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod nieobecność właściciela włamał się do jego mieszkania i go okradł. Został zatrzymany, a mienie odzyskane

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Zatrzymany 23 sierpnia br. w Jeleniej Górze pod nieobecność właściciela włamał się do jego mieszkania i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości 1000 złotych, które w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zostało odzyskane. Teraz za popełniony czyn 27-latek odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież z włamaniem.

23 sierpnia br. około godziny 17.40 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś pod nieobecność właściciela włamał się do jego mieszkania. Informacja ta potwierdziła się. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zauważyli, że drzwi do lokalu były otwarte, ale nikogo w nim nie było. Okazało się, że 27-latek, który włamał się do niego, na widok radiowozu próbował uciec, ale bardzo szybko został zatrzymany. Ponadto okazało się, że z mieszkania ukradł mienie o wartości 1000 złotych. Był to odkurzacz przemysłowy i szlifierka. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu i w przypadku zauważania osób obcych, podejrzanie zachowujących się w pobliżu mieszkania czy domu sąsiada, który wyjechał - o tej sytuacji poinformowali Policję.

Im szybciej funkcjonariusze otrzymają zgłoszenie i zlokalizują miejsce zdarzenia, tym skuteczniejsze działania podejmą.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony