Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek odpowie za liczne włamania i kradzieże

Data publikacji 29.08.2023

Legniccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę, który ma na swoim koncie ponad 20 włamań i kradzieży. Legniczanin z otwartych pojazdów kradł telefony, portfele, a następnie przy użyciu skradzionych part płatniczych dokonywał płatności w różnych sklepach na terenie Legnicy. Ponadto na jednej ze stacji paliw w sposób zuchwały usiłował ukraść pieniądze oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło na terenie stacji paliw w Legnicy. Według świadków mężczyzna wyrwał z rąk klientowi portfel, jednak po interwencji pracownika stacji po chwili go zwrócił. Następnie rozwścieczony 27-latek zaczął kierować w stronę pracownicy stacji wulgaryzmy i siłą próbował ukraść pieniądze z kasy. Zdeterminowana kobieta uniemożliwiła mu zabór pieniędzy. Mężczyzna nie odpuścił i z półek zabrał produkty spożywcze oraz alkohol. Zaalarmowani o całej sytuacji policjanci natychmiast skierowali się na miejsce i zatrzymali 27-latka. Skradziony towar odzyskano w całości, a mężczyznę osadzono z policyjnym areszcie.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Kunice z niezamkniętych pojazdów kradł portfele wraz z całą zawartością oraz telefony komórkowe. Następnie 27-latek przy użyciu skradzionych kart płatniczych dokonał 18 płatności zbliżeniowych w różnych sklepach na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 21 zarzutów

Za popełnione czyny 27-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony