Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły – nasze dzieci są najważniejsze

Data publikacji 31.08.2023

Już za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci nieustannie sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych. Szczególną uwagę zwracają na zachowanie się kierowców w rejonie szkół. Pamiętajmy, że jako rodzicie czy opiekunowie możemy wskazać naszym pociechom bezpieczną drogę do szkoły. Pomocny będzie film, który przygotowaliśmy. Obejrzyjmy go razem z naszymi dziećmi.

Ogólnopolskie działania pn. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci, w ramach działań wyprzedzających, już od kilku dni sprawdzają tereny przy placówkach oświatowych.

Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych.

Kierowcy muszą pamiętać, że już niedługo dzieci rozpoczną nowy rok szkolny. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podopiecznych, dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w okolicach placówek oświatowych. Funkcjonariusze będą sprawdzać również transport przewożący dzieci i młodzież do placówek.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać naszym pociechom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasi juniorzy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Zwłaszcza że aura z dnia na dzień zmienia się. Jest pochmurno, deszczowo, wietrznie i szybciej zapada zmrok. To wszystko ma wpływ na ograniczenie widoczności na drodze. Zadbajmy o juniorów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Pokażmy go naszym pociechom. Oglądanie może być wspólną frajdą i nauką jednocześnie. Przypomnijmy dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych.

mł .asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowy KWP we Wrocławiu

Film Bezpieczna droga do szkoły

Pobierz plik Bezpieczna droga do szkoły (format mp4 - rozmiar 47.91 MB)

Powrót na górę strony