Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oławscy policjanci odzyskali skradzionego volkswagena

Data publikacji 31.08.2023

Dwa dni - tyle czasu potrzebowali policjanci kryminalni z oławskiej komendy powiatowej, aby zidentyfikować i odnaleźć sprawcę kradzieży volkswagena, a w konsekwencji odzyskać skradziony pojazd. Amatorem cudzej własności okazał się 28-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 28 sierpnia bieżącego roku, około godziny 21:00, 67-letnia mieszkanka Jelcza Laskowic zauważyła brak swojego samochodu osobowego marki Volkswagen Lupo. Fakt ten natychmiast zgłosiła oławskim policjantom.

Mundurowi w toku prowadzonych czynności ustalili, że auto było pozostawione na terenie niezabezpieczonej posesji. Ponadto zgłaszająca nie wiedziała w jakich godzinach i okolicznościach doszło do jego kradzieży, a miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem.

Dzięki przeprowadzonym czynnościom operacyjnym, już dwa dni po otrzymaniu zgłoszenia oławscy policjanci kryminalni, na ul. Rybackiej w Oławie, zatrzymali 28- letniego mieszkańca Jelcza Laskowic, który kierował skradzionym samochodem.

Pojazd został odzyskany i po czynnościach przekazany właścicielce. Natomiast zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za czyn, którego się dopuścił, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony