Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca i dwóch pasażerów z narkotykami

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Przestępcze trio wpadło podczas kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że zarówno kierowca jak i jego pasażerowie posiadają narkotyki. Za popełnione przestępstwo grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Grunwaldzkiej zauważyli pojazd marki Mercedes i kierującego, który na widok policjantów gwałtownie zjechał na parking. Funkcjonariusze od razu podjechali do kierującego, aby sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.

W trakcie legitymowania policjanci zauważyli, że jeden z pasażerów uchylił drzwi i wyrzucił na zewnątrz srebrne zawiniątko. Mundurowi zareagowali natychmiast, zabezpieczając zawiniątko z zawartością białej skrystalizowanej substancji.

Dalsze przeszukanie dwóch pasażerów przyniosły kolejne efekty. W kieszeniach spodni u jednego z nich policjanci ujawnili dwa srebrne zawiniątka z zawartością suszu. Kiedy policjanci przeszukiwali dwóch 18-latków, kierujący biorąc przykład od swojego kolegi, uchylił drzwi i wyrzucił na ziemię aluminiowe zawiniątko z białą skrystalizowaną substancją, myśląc, że policjanci nie zauważą tego i uniknie odpowiedzialności karnej za posiadanie substancji zabronionych.

Przestępcze trio zatrzymano i osadzono w policyjnych celach. Ponadto od 21-letniego kierowcy pobrano krew do dalszych badań z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

Analiza zabezpieczonych substancji dała wynik pozytywny, wskazując na marihuanę i metamfetaminę.

Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lata więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • Narkotyki - biały proszek na sreberku
  • Narkotyki - dwa kawałki białej substancji
  • Susz marihuany
Powrót na górę strony