Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierując motocyklem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o pond 50 km/h

Data publikacji 01.09.2023

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w różnych miejscach naszego województwa sprawdzają, czy kierujący przestrzegają zasad i ograniczeń obowiązujących na drogach. Tym razem kontrolowali głównie prędkość poruszających się pojazdów w obszarze zabudowanym na terenie wrocławskich Krzyków. Mimo dwóch pasów ruchu w tym samym kierunku, obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie zastosował się do tego przepisu kierujący motocyklem jadąc tamtędy z prędkością ponad 105 km/h, w konsekwencji czego utracił na 3 najbliższe miesiące prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pełniący służbę na posterunku kontroli prędkości we Wrocławiu na ulicy Wyścigowej sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących tam ograniczeń.

W pewnym momencie mundurowi dostrzegli pędzący w ich stronę motocykl. Skierowali wówczas posiadany miernik prędkości z stronę zbliżającego się jednośladu. Na ekranie ręcznego miernika prędkości, w który byli wyposażeni funkcjonariusze, wyświetlił się wynik 105 km/h. W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli.

46-letni kierujący tłumaczył, że spieszył się, by na czas dowieźć pasażerkę na umówioną wizytę do przychodni lekarskiej. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu nadmierna prędkość poruszających się pojazdów jest jednym z głównych powodów wypadków drogowych, zatem apelujemy o przestrzeganie ograniczeń i bezpieczne korzystanie z dróg.

Policjanci zakończyli tę interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na 46-latka grzywnę wynoszącą 1500 zł, a do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również kierującemu prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: WRD KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony