Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazła w markecie portfel z pieniędzmi i dowodem osobistym, ale nie zamierzała odszukać właściciela

Data publikacji 05.09.2023

Gdy znajdziesz cudze mienie, twoim obowiązkiem jest przekazać je do biura rzeczy znalezionych, bądź - jeżeli jest to możliwe - odnalezienie właściciela. Niestety w ostatnich dniach nie zrobiła tego 65-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Kobieta znalazła portfel z dowodem osobistym oraz pieniędzmi i niestety zabrała go ze sobą. Po dwóch dniach, kiedy zorientowała się, że źle zrobiła, próbowała podrzucić mienie w to samo miejsce, ale już bez pieniędzy. Policjanci zatrzymali wałbrzyszankę, a przy niej znaleźli dodatkowo przywłaszczoną gotówkę.

Dzielnicowi pierwszego komisariatu w minioną sobotę po godzinie 14:00 otrzymali informację o przebywającej na terenie jednej z placówek handlowych na Podzamczu kobiecie, która dwa dni wcześniej przywłaszczyła portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie ponad 200 złotych na szkodę 77-latka.

Z uzyskanych przez mundurowych informacji wynikało, że starszy mężczyzna robiąc w poprzedni czwartek zakupy, przez swoją nieuwagę zapomniał go po prostu zabrać z jednej z półek. Chociaż zorientował się o tym po niedługim czasie, portfela już nie było.

Okazało się, że sytuację wykorzystała wałbrzyszanka, która również była w tym samym momencie w sklepie. Kobieta zabrała portfel, ale po dwóch dniach wróciła do placówki handlowej, by podrzucić go na miejsce. Pieniądze jednak wyciągnęła. 65-latka została zatrzymana na terenie placówki handlowej przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. Gotówkę miała przy sobie.

Kobiecie za przywłaszczenie cudzego mienie grozi teraz kara pozbawienia wolności do roku. O jej losie zadecyduje sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony