Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h – został ukarany mandatem karnym oraz 15 punktami karnymi

Data publikacji 06.09.2023

O tym, że pośpiech nie popłaca, wiadomo nie od dziś. Wczoraj przekonał się o tym 28-latek z powiatu trzebnickiego, który dozwoloną prędkość przekroczył o 108 km/h. Po drodze spotkał jednak policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Zgodnie z taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Nie od dziś wiadomo, że prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych, dlatego też dla policjantów ruchu drogowego kontrole prędkości to podstawa. Wyeliminowanie uczestników poruszających się po drogach, którzy swoją postawą zagrażają bezpieczeństwu, to ważny czynnik, mający wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania policjantów często realizowane są w różnych miejscach naszego powiatu każdego dnia.

5 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy dokonując pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej 359 w miejscowości Żmigród zmierzyli kierowcę volkswagena, który rażąco przekroczył obowiązujący tam limit prędkości. 28-letni mieszkaniec powiatu pędził z prędkością 168 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 , a do jego konta dopisano 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze. Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my uczestnicy ruchu drogowego mamy wpływ czy na drogach będzie bezpiecznie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony